Spelen met schuim
Aanleiding

Ik ging samen met de kinderen het speelgoed afwassen. Ik merkte echter dat ze meer interesse hadden in het schuim in de emmer dan in het poetsen op zich.

Verloop

Leg een grote handdoek op de mat of de tafel. Vul samen met de kinderen enkele lage brede kommen met water. 'Oh, dat vind je leuk hé, Souad, zo spetteren in het water!' 

Zodra ze hun interesse in het water dreigen te verliezen, voeg je het afwasmiddel toe. 'Mohammed, wil jij afwasmiddel in de kommen doen?' Toon de kinderen hoe je schuim maakt, eventueel met behulp van een garde. 'Ik zie dat je dat ook eens wil proberen, Oona. Doe maar.'  Laat hen experimenteren met het schuim.

Geef het water in de diverse kommen een eigen kleur met behulp van voedingskleurstof. Dit vergroot 'De magie van het schuim'.

Pedagogische en andere aandachtspunten

Blijf in de buurt opdat de kinderen geen schuim gaan drinken.

Ingezonden door Sofie Wanten (Karel de Grote hogeschool Antwerpen) – 26 mei 2015.
Evaluatie
1. Wat vonden de kinderen van de speelactiviteit? Waaraan zag je dit?
2. Wat zou je opnieuw/meer doen?
3. Wat zou je anders doen?
4. Welke activiteit sluit hier op aan en kan je hierna doen?
Evaluatie
1. Wat vonden de kinderen van de speelactiviteit? Waaraan zag je dit?
2. Wat zou je opnieuw/meer doen?
3. Wat zou je anders doen?
4. Welke activiteit sluit hier op aan en kan je hierna doen?
1
2
3
4
5
6
Deze website gebruikt cookies. Door verder te gaan op de site ga je akkoord met onze cookie policy.